November 24, 2014, 09:54:05 PM *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
   Forum Index   Help Personal Messages Calendar Login Register  
Pages: [1] 2   Go Down
  Print  
Author Topic: Mobing na poslu. Kome se obratiti i kome prijaviti?  (Read 18057 times)
skardum
...a ta je to?
Mega Baja bez majice

č č čeeejnđ!

Ignore
« on: February 25, 2009, 12:12:08 AM »

...ovako...ukratko...imam voditelja smijene čitaj "šefa" koji terorizira i dere se na svo osoblje koje radi na bazenu...pijan je na radnom vremenu i pod alkoholiziranim stanjem poludi i počne svih vrijeđat i terorizirat...a kad nije pod utjecajem alkohola,je možda još i luđi jer nije popio čašicu...to se jako odražava na nas zaposlenike koji tamo radimo pa me zanima kako i kome se obratit za mobing...jer svakim danom je sve gore i gore,a na bazenu nitko ništa ne poduzima,jer se zaposlenici boje išta prijavit,jer misle da će dobit otkaz...jebiga,ja nisam idiot i ne bojim se otkaza i neću dopustit da se itko iživljava na jadnim čistačicama koje rade i ubijaju se od posla za koricu kruha,a u ovom slučaj,odnosno danas,se odrazilo na mene,jer se idiot izderao i psovao mi neznamštasvene iz potpuno neznanih razloga...recimo,kao da šetaš gradom i ni kriv ni dužan,doleti ti neki luđak i počne ti srat...pošto mi je danas prekipilo,zanima me kome se mogu obratit...

...pomozite...

fataL errOr
Mega Baja bez majice

Ignore
« Reply #1 on: February 25, 2009, 12:16:02 AM »

hm nisam siguran kako to ide..

murja/inspekcija?

znam da ima onih nekih posebnih linija i takvih pizdarija, ali koliko to znaci neznam Mislioc

anyway good luck..
edi
Jacbri pisac

Ignore
« Reply #2 on: February 25, 2009, 12:24:48 AM »

Ja imam isti problem, samo sam u obrnutoj situaciji ali isto je hell
Ja sam nazvala sve nadležne strukture i obavijestila ih da imam problem, i to VELIKI a pijanom radniku sam rekla da ga ne želim u ekipi za koju sam odgovorna.
Ja na to gledam kao na terorizam, i da se s teroristima ne raspravlja, tj. bolje je reagirati i obavijestiti sve odgovorne da problem postoji pa nek oni koji zapošljavaju ljude dijele otkaze u skladu sa svim informacijama.
nola
Mega Baja bez majice

Ignore
« Reply #3 on: February 25, 2009, 12:25:29 AM »

damn!.
da, i mene to baš zanima, stoga pišite  Cool Cool

Zovem se crvena.
skardum
...a ta je to?
Mega Baja bez majice

č č čeeejnđ!

Ignore
« Reply #4 on: February 25, 2009, 12:29:05 AM »

Ja imam isti problem, samo sam u obrnutoj situaciji ali isto je hell
Ja sam nazvala sve nadležne strukture i obavijestila ih da imam problem, i to VELIKI a pijanom radniku sam rekla da ga ne želim u ekipi za koju sam odgovorna.
Ja na to gledam kao na terorizam, i da se s teroristima ne raspravlja, tj. bolje je reagirati i obavijestiti sve odgovorne da problem postoji pa nek oni koji zapošljavaju ljude dijele otkaze u skladu sa svim informacijama.

...reko sam danas marku strahiji (bivši plivač hr. repke) koji je koordinator bazena i njemu se inače obraćamo za takve neke slične pizadrije i što nam god treba...reko sam mu kakav nam je šef,alkohol ipak nisam spominjao,al mislim da on to i zna...i rekao je da se slaže...ali ni to očito nije spriječilo idiota da me maltretira danas....to znači da mu strahija očito niš nije ni reko...
« Last Edit: February 25, 2009, 12:35:32 AM by skardum » Logged

edi
Jacbri pisac

Ignore
« Reply #5 on: February 25, 2009, 12:36:03 AM »

Zakon o zaštiti na radu je izričito jasan po tom pitanju. Pijanog radnika treba udaljiti s posla, a pijanstvo je valjani razlog za otkaz. Ako mu se nešto dogodi, a bio je pijan, šef je odgovoran što mu je dozvolio raditi.

Naročito se to odnosi na poslove di su česte nesreće, npr. gradilišta a i rad na bazenima ne zvuči bezazleno.

Postoji inspekcija koja kontrolira radna mjesta, i obučava ljude, tj. drži tečajeve i čak mi je šefica preporučila da ih pozovem ili da u tajništvu preporučim da ih pozovu, jer naravno ne možeš ti reć da je netko pijan, moraš to službeno i dokazati.
skardum
...a ta je to?
Mega Baja bez majice

č č čeeejnđ!

Ignore
« Reply #6 on: February 25, 2009, 12:41:37 AM »

Postoji inspekcija koja kontrolira radna mjesta, i obučava ljude, tj. drži tečajeve i čak mi je šefica preporučila da ih pozovem ili da u tajništvu preporučim da ih pozovu, jer naravno ne možeš ti reć da je netko pijan, moraš to službeno i dokazati.

...kako se službeno zove ta inspekcija...da bih to dokazao moram ga uhvatit dok je pod utjecajem alkohola,al moram pazit da on ne zna da će mu doć kontrola,jer u protivnom on može bit trijezan, ako bude znao...kako da to napravim,a da se nezna ...

M@JK
Jacbri Pancir

hippie commie

Ignore
« Reply #7 on: February 25, 2009, 12:47:00 AM »

Isprovociraj gada, a kada nasrne na tebe pred svjeocima pozovi muriju. Oni ce mu dati alkotest da puse i to je uglavnom kraj za njega...

Ako je privatna firma, onda sef moze doslovno raditi sta hoce. Osim ako nemas dovoljno para za advokata koji ce ga dve godine ganjati po sudovima. U tom slucaju pronadnji drugi posao.

Inter pedes virginum gaudium est iuvenum

download chill mix
M@JK
Jacbri Pancir

hippie commie

Ignore
« Reply #8 on: February 25, 2009, 12:50:19 AM »

Evo, ako si druker  Mr. Green
http://www.inspektorat.hr/DirhWeb/Pages/Prijave/UnosPrijava.aspx

Prije procitaj:
http://www.inspektorat.hr/DirhWeb/Pages/RadZastitaNaRadu/RadRadniOdnosi.aspx

Zakone mozes po clancima pronaci ovdije:
http://narodne-novine.nn.hr/default.aspx

download chill mix
MMarko
Administrator

« Reply #9 on: February 25, 2009, 12:51:25 AM »

...reko sam danas marku strahiji (bivši plivač hr. repke) koji je koordinator bazena i njemu se inače obraćamo za takve neke slične pizadrije i što nam god treba...reko sam mu kakav nam je šef,alkohol ipak nisam spominjao,al mislim da on to i zna...i rekao je da se slaže...ali ni to očito nije spriječilo idiota da me maltretira danas....to znači da mu strahija očito niš nije ni reko...

Nazovi muriju da je na bazenu remecenje javnog reda i mira, pa malo podjebavaj tipa da poludi i to tempiras taman tako kad murija dođe i riješio si ga se trajno.

Friends may come and go. But two hundred pounds is always two hundred pounds.
skardum
...a ta je to?
Mega Baja bez majice

č č čeeejnđ!

Ignore
« Reply #10 on: February 25, 2009, 12:51:30 AM »

Isprovociraj gada, a kada nasrne na tebe pred svjeocima pozovi muriju. Oni ce mu dati alkotest da puse i to je uglavnom kraj za njega...

Ako je privatna firma, onda sef moze doslovno raditi sta hoce. Osim ako nemas dovoljno para za advokata koji ce ga dve godine ganjati po sudovima. U tom slucaju pronadnji drugi posao.

...firma je rijeka sport...pod vodstvom grada rijeke valjda...ne brini se,isprovociro sam ja njega više puta,danas sam mu reko da mu je ovo zadnji put da se dero na mene i da sutra idem kod Strahije (opet)...al ja mislim da on na mene neće nasrnut,jer zna da nisam glup i da bi ga lakoćom savladao...btw sin mu je odvjetnik...damn...al ni to me neće spriječit u mom naumu...

MMarko
Administrator

« Reply #11 on: February 25, 2009, 12:51:54 AM »

lol bas sam napisao ovo Hihihihihi

jedan fail za mene za citanje topica  Mr. Green

koma
Administrator

evil smut peddler

« Reply #12 on: February 25, 2009, 12:57:28 AM »

pa radiš na bazenu. kad počne šizit, malo glavu pod vodu dok se ne smiri i to je to.

M@JK
Jacbri Pancir

hippie commie

Ignore
« Reply #13 on: February 25, 2009, 12:58:28 AM »

lol bas sam napisao ovo Hihihihihi

Great minds think alike  Za Jaleta

download chill mix
skardum
...a ta je to?
Mega Baja bez majice

č č čeeejnđ!

Ignore
« Reply #14 on: February 25, 2009, 12:59:41 AM »

COPY/PASTE:

4 profila zlostavljača :

Željan pažnje

* pretjeranom ljubaznošću nastoji držati autoritete na svojoj strani,
      emocionalno nezreo
    * selektivno ljubazan prema suradnicima, posebno u početku prema novoj žrtvi,
      iskorištava suradnike
    * često izvodi " jadan ja - dramu "i samosažalijeva se,
    * ako ga se otkrije, tvrdi da je on žrtva,
    * kad ga se pozove na odgovornost,
    * konfabulira i svaljuje krivicu na druge,
    * uvijek želi biti u centru pažnje.

Oponašatelj

* nisu profesionalno kvalificirani, ali tvrde da jesu jer se nalaze u blizini profesionalaca,
    * često glume profesiju kojom se žele baviti i zahtijevaju zasluge koje im " pripadaju ",
    * manipulativni,lako se daju isprovocirati,
    * često prijete suradnicima,
      glume odanost nadređenima, ali ih odbace nakon što ih iskoriste.

Guru

* uspješni su na uskom polju svoje stručnosti, od suradnika priznati kao takvi,
      egoistični, zlostavljaju sve kojima se osjećaju ugroženi,
    * emocionalno hladni,
    * uglavnom muške osobe,
    * ponekad pretjerano uredni i organizirani,
    * svoje greške pripisuju drugima.

Psihopat ili sociopat

* napasni i arogantni prema žrtvama, a prema ostalima dragi i ljubazni,
      hladni i proračunati,
    * dobri su glumci, za njih ne vrijede zakoni i moralne norme,
    * često ih se može uhvatiti u nekim kriminalnim aktivnostima,
    * oni koji ih otkriju, odmah postaju njihove žrtve i sva svoja (ne)djela prebacuju na njih,
    * ne pokazuju empatiju, sažaljenje i krivnju.

Žrtva

* često se samo nalazi u zlostavljačevoj blizini
      osoba kojom se lako može manipulirati
    * osobe čija karijera je u usponu i ovisi o dobroj volji nadređene osobe (zlostavljača)
    * osoba koja ne zna kome se obratiti za pomoć ! ! !

Tko su moberi - zlostavljači
Najčešće su moberi osobe s poremećajem ličnosti.

To su manje sposobne, ali moćne osobe bez kapaciteta za ljubav, radost, igru, kreativnost, davanje i dijeljenje. A njima se lako pridružuju slabi drugi u strahu da ne postanu žrtve, identificiraju se s agresorom, odnosno staju na njegovu stranu. mobingom prikrivaju nemoć u nekoj drugoj sferi svojeg života (najčešće privatnog, tj. u braku ili obitelji), formirajući oko sebe grupu u kojoj dokazuju svoju moć i važnost na račun žrtve. Često se zlostavljači zapravo osjećaju inferiorno (iza svake prepotencije stoji neka impotencija).Na taj način osiguravaju si dominantniju poziciju ili miču onoga koji im stoji na putu uspjeha. Nerijetko to čine iz osobnog straha da neće biti cijenjeni ili da će sami postati nečijom žrtvom. Neki zlostavljači to rade svjesno, s namjerom da naškode drugome ili da ga prisile da napusti radnu sredinu. To čine kada se, npr., osjećaju ugroženo (npr. zbog karijere). Ili u situacijama kada postoji npr. višak radne snage, pa uprava poduzme načine kako bi se riješila radnika (npr. odredi im radna mjesta daleko od doma, a ne plaća putne troškove).. No često mobing-ponašanje započinje nesvjesno (npr. grube ili vulgarne šale koje vrijeđaju žrtvu), jer NE ZNAJU DRUKČIJE ponašanje. U teškim vremenima nekih organizacija " žrtveno janje " izabire se zbog unutrašnjih problema i napetosti, pa na njemu svi sami sebi dokazuju da su snažniji i sposobniji.

...ja ga nalazim u sve 4 točke,a najviše pod onom "psihopat ili sociopat"...

...super...stvarno super...

skardum
...a ta je to?
Mega Baja bez majice

č č čeeejnđ!

Ignore
« Reply #15 on: February 25, 2009, 01:02:58 AM »

...zaboravio sam reć da nas prati kamerama kuda se krećemo,kad dolazimo i kad odlazimo sa posla...čistačice i bazenske radnike...

...nije li to tužno...

skardum
...a ta je to?
Mega Baja bez majice

č č čeeejnđ!

Ignore
« Reply #16 on: February 25, 2009, 01:04:58 AM »

....i još nešto...jučer je osvanula njegova slika u NL kako se žvali s nekim njegovim frendom na maškarama...vidno se dodiruju jezicima...

Hihihihihi

...to me također danas dodatno šokiralo...samo zato jer je on u pitanju,inače nebi normalno...

roleri
jacbri MODs

groargh

Ignore
« Reply #17 on: February 25, 2009, 01:06:06 AM »

Snimi ga mobitelom dok se dere na više njih, snimi ga dok je pijan.Može poslužiti dokazima.
skardum
...a ta je to?
Mega Baja bez majice

č č čeeejnđ!

Ignore
« Reply #18 on: February 25, 2009, 01:07:50 AM »

Snimi ga mobitelom dok se dere na više njih, snimi ga dok je pijan.Može poslužiti dokazima.

...moj mobitel je u kurcu šta se snimanja tiče...al netrebam ga ni snimit...ima dovoljno svjedoka...

...na to debil baš i nije pazio...kad se ne može kontrolirat...

vlad tepes
Count Dracula™
Mega Baja bez majice

.......\../.......

Ignore
« Reply #19 on: February 25, 2009, 01:18:20 AM »

uvali mu neki zesci laxativ u cugu

...vise puta Very Happy

.Serenity NOW!!!
edi
Jacbri pisac

Ignore
« Reply #20 on: February 25, 2009, 01:20:54 AM »

...kako se službeno zove ta inspekcija...da bih to dokazao moram ga uhvatit dok je pod utjecajem alkohola,al moram pazit da on ne zna da će mu doć kontrola,jer u protivnom on može bit trijezan, ako bude znao...kako da to napravim,a da se nezna ...

čini se da se prijava može podnijeti i preko neta:

samo ne znam koliko takva prijava ima efekta ?
skardum
...a ta je to?
Mega Baja bez majice

č č čeeejnđ!

Ignore
« Reply #21 on: February 25, 2009, 01:23:25 AM »

čini se da se prijava može podnijeti i preko neta:

samo ne znam koliko takva prijava ima efekta ?

...je majk je to linko Very Happy...

...hvala svima na pomoći i korisnim informacijama...nesumnjivo ću ih iskoristit sutra i dane nakon po svemu sudeći...

NemeSiS
Man Dog Machine
Bređi Kužer

Ignore
« Reply #22 on: February 25, 2009, 01:41:26 AM »

imaš i društvo pod nazivom mobing ...
sjedište je ja mislim u zagrebu, al djeluju na području čitave lijepe naše ...
ja mislim da se čak piše i m.o.b.i.n.g. , ako slučajno bude kakvih problema pri pronalasku broja ...
jer znam da su me na informacijama par ljudi pitali kome da se obratim ...
pa je uputa ili na plavi telefon... ili 981 pa da oni kažu šta,
ili su direktno tražili tu udrugu Mig 21

Nothing is impossible
mirzinho
Mega Baja bez majice

Tech Art / Propeller / Reverse

Ignore
« Reply #23 on: February 25, 2009, 02:10:32 AM »

cini mi se da to ne prolazi pod dokaz po nasem zakonu.. osim ako nije snimljeno od sluzbene osobe (panduri i ostale stegovne sluzbe 40)

a sto se tice mobinga , mislim da ti je koma dao odlican savjet... 

mala_plava
Bređi Kužer

stability conference

Ignore
« Reply #24 on: February 25, 2009, 09:26:53 AM »

Osim ako nemas dovoljno para za advokata koji ce ga dve godine ganjati po sudovima.

da dvije Hihihihihi

skardum, ako je firma pod gradom, a ako je plaća tvog šefa ok, 99% je tamo preko neke veze. trebali biste se i o tome raspitati, jer ako ima zaleđe, prije će maknuti vas male od palube nego njega.

nije da nemam povjerenja u institucije pravde naše države 40

Where all think alike, no one thinks very much.
ShineOn...
Mega Baja bez majice

they sentenced me to twenty years of boredom

Ignore
« Reply #25 on: February 25, 2009, 11:36:31 AM »

kakav kreten. stvarno se nadam da ćete ga se riješiti. pametnih savjeta nemam jer sve su ti gore već rekli za policiju i prijavu. uglavnom, sretno Smile

Hello IT. Have you tried turning it off and on again?
Drago
Jacbri Pancir

Ignore
« Reply #26 on: February 25, 2009, 11:54:33 AM »

http://www.mobbing.hr/pressclippings/

A kad zaboli stisnit ću zube i neću pustiti ka i dica krik....
skardum
...a ta je to?
Mega Baja bez majice

č č čeeejnđ!

Ignore
« Reply #27 on: February 25, 2009, 01:25:35 PM »

da dvije Hihihihihi

skardum, ako je firma pod gradom, a ako je plaća tvog šefa ok, 99% je tamo preko neke veze. trebali biste se i o tome raspitati, jer ako ima zaleđe, prije će maknuti vas male od palube nego njega.

nije da nemam povjerenja u institucije pravde naše države 40

...da,došo je preko veze...

DraCo
Anata wa watashi ni chikara o ataeru
Bređi Kužer

Bogu mio, a ni Vragu nisam mrzak

Ignore
« Reply #28 on: February 25, 2009, 01:32:24 PM »

Ulična pravda onda. Pushers get pushed.

hardcore life.means.hardcore tools.means.hardcore rules

Diggarama // personal // Soundcloud
Drago
Jacbri Pancir

Ignore
« Reply #29 on: February 25, 2009, 01:59:19 PM »

nadrobi mu nekih tableta u cugu i reci mu da ga sirene zovu na dnu bazena na blowjob

A kad zaboli stisnit ću zube i neću pustiti ka i dica krik....
MMarko
Administrator

« Reply #30 on: February 25, 2009, 02:12:59 PM »

Vrijeme je da pocnes traziti novi posao Smile

skardum
...a ta je to?
Mega Baja bez majice

č č čeeejnđ!

Ignore
« Reply #31 on: February 25, 2009, 02:19:41 PM »

Vrijeme je da pocnes traziti novi posao Smile

...prvo ću vidit što mogu napravit...a šta bude bude...neam šta izgubit...osim posla 40

mala_plava
Bređi Kužer

stability conference

Ignore
« Reply #32 on: February 25, 2009, 02:23:59 PM »

po meni jedino možeš probati s ostalima koji tamo rade nešto složno poduzeti.
pod složno ne mislim da ga tračate tijekom pauze, pa da kad nešto treba napraviti svi pobjegnu i šute.

zajednička prijava bi možda mogla dovesti do toga da ga bar premjeste negdje drugdje.

ukoliko nešto sam misliš poduzeti, najebati ćeš.

znam da je jako kul i hrabro boriti se s vjetrenjačama, ali rezultata neće biti.
tada nađi drugi posao i bok.

Where all think alike, no one thinks very much.
YOSHIKO!
Jacbri Pancir

Ignore
« Reply #33 on: February 25, 2009, 04:36:20 PM »

Prvo budi siguran da ce te kolege podrzat, pa odite zajedno protiv njega, jos bi bilo dobro da imate koju snimku, pa ju fino nakeljite na net - tako ce i nadleznima bit sramota imat takvog zaposlenika i morat ce popustit vasim pritiscima. ili vi ili on.

MMarko
Administrator

« Reply #34 on: February 25, 2009, 04:39:45 PM »

Takodjer recimo da cijela ekipa ljudi sto radi jednostavno prestane dolaziti na posao vrlo vjerojatno bi netko pitao zasto ne dolaze pa im objasnite. Doduse ipak se tu radi o ljudima tj grupi ljudi pa je nemoguce ocekivati da ce napraviti ovako nesto.

Pages: [1] 2   Go Up
  Print  

Jump to:  

Google visited last this page November 23, 2014, 10:28:34 PM